حضور آیت الله حسینی بوشهری در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی مهدویت

۰۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۸ کد : ۵۷۴۷۵ اخبار دسته اول بخش‌های جانبی
رئیس جهاد دانشگاهی استان قم از آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری برای حضور در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی مهدویت دعوت کرد.
حضور آیت الله حسینی بوشهری در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی مهدویت

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قم، دکتر محمد حیدری در دیدار با آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به اینکه چهار دوره جشنواره ملی مهدویت توسط جهاد دانشگاهی استان قم برگزار شده است، مطرح کرد: در این جشنواره بیش‌تر مسائل هنری مطرح است. 

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم افزود: اگرچه جشنواره ملی مهدویت در سطح بین المللی برگزار نمی‌شود ولی در این دوره شاهد ارسال آثاری از کشورهای مختلف بودیم.

علی حسینی دبیر چهارمین جشنواره ملی مهدویت نیز در ادامه با اشاره به اینکه امسال 8 هزار و 433 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، عنوان کرد: چهارمین جشنواره ملی مهدویت با افزایش چشم‌گیر تعداد شرکت کنندگان توانسته‌ است رکورد شکنی کند.

وی افزود: در حاشیه چهارمین جشنواره ملی مهدویت دوره‌های آموزشی مختلفی ازجمله عکاسی، خلاقیت و ایده پردازی، خبر و رسانه و ... برای بیش از 4 هزار نفر به صورت رایگان برگزار شده است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان قم با بیان اینکه این جشنواره ظرفیت بین المللی شدن دارد، خاطرنشان کرد: تنها جشنواره تخصصی مهدویت در کشور است که با این قدرت درحال برگزاری است.


آیت الله حسینی بوشهری مطرح کرد؛

هنر راه آسان انتقال مفاهیم در جامعه امروز 

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار محمد حیدری رئیس جهاد دانشگاهی استان قم با وی، ضمن تبریک ایام دهه مبارک کرامت، اظهار کرد: باید مسیر زندگی انسان در راستای مسیری باشد که اهل بیت(ع) برای ما درنظر گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای موفق انقلاب اسلامی است، مطرح کرد: این مجموعه به عنوان فرزند انقلاب هر روز یک حرکت رو به رشد دارد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از ظرفیت جهاد دانشگاهی یاد کرد و گفت: افرادی که جذب این مجموعه می‌شوند با فکر و استعداد خود از انگیزه‌های بسیاری برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه در این مجموعه زمینه رشد برای افراد فراهم است، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند آینده بسیار درخشانی را برای کشور رقم بزند.

آیت الله حسینی بوشهری برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت را مدنظر قرار داد و افزود: در برگزاری جشنواره‌های این چنینی باید به نکات مختلفی توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه هنر امروز نقش بی‌بدیلی در انتقال پیام و مفاهیم دارد، خاطرنشان کرد: امروز با زبان هنر می‌توان بسیاری از مسائل دینی را بدون حساسیت به جامعه منتقل کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در استفاده از هنر باید چارچوب‌های اصلی مدنظر باشد، تصریح کرد: باتوجه به اینکه این جشنواره به نام امام زمان(عج) است باید ضوابط خاصی در آن اندیشیده شود.

گفتنی است، آیین اختتامیه جشنواره ملی مهدویت روز دوشنبه 8 خردادماه در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار خواهد شد.

 

 

کلید واژه ها: جشنواره ملی مهدویت چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت جشنواره مهدویت چهارمین جشنواره ملی مهدویت


نظر شما :